2018 AYT Soruları ve Cevap Anahtarları (01.07.2018)

tarafından
98

AYT Cevap anahtarları her üniversite adayı için merak konusu. AYT sayısal cevap anahtarı , ayt sözel cevap anahtarı , ayt eşit ağırlık cevap anahtarı arayışı içindeyseniz doğru yerdesiniz. AYT cevap anahtarı arıyorsanız makaleye göz atın. İşte 2018 AYT soruları ve cevapları…

2018-ayt-cevap-anahtari

Eğer ilk oturumdaki net sayınızı henüz hesaplamadıysanız 2018 TYT Soruları ve Cevap Anahtarları başlıklı makalemiz üzerinden TYT cevaplarına da bakabilirsiniz. İlk oturumun atlatılmasının ardından öğrenciler ayt matematik cevapları için arayışa koyuldu. 2018 ayt soruları ÖSYM tarafından yayınlanacak. Ayt soru kitapçığı yanında ayt cevap anahtarı da yayınlayacak olan ÖSYM tarafından net bir tarih verilmedi. Tahminlere göre 02.01.2018 Pazartesi günü kurumun resmi internet sitesi üzerinde cevap anahtarı yayınlanacak.

Web sitemiz sizlere en güncel bilgiyi en hızlı şekilde ulaştırmak için ÖSYM kaynaklarını sürekli takip ediyor. Eğer cevap anahtarları erişime açılır açılmaz haberdar olmak istiyorsanız alperenavsar.com sitesini sürekli takip ediniz. Bunun için tavsiye edeceğimiz yöntem siteyi sürekli bir sekme olarak mobil cihazınızda ya da bilgisayarınızda bulundurmanız. Sık aralıklarla sayfayı yenileyerek cevaplara erişebilirsiniz.

ayt-cevap-anahtari

Milyonlarca üniversite adayının geleceği 2018 AYT sınavına bağlı. Sayısal öğrenciler 40 matematik 40 fen sorusu çözecekler. Eşit ağırlık öğrencileri 40 matematik 40 soru da edebiyat, tarih ve coğrafya çözecekler. Sözel öğrencileri ise ekstradan Sosyal-2 bölümünü çözmeliler. Yabancı dil sınavı ise 80 sorudan oluşuyor ve 120 dakika süre mevcut. Alan testlerinde puanınızın hesaplanması için Tyt sınavında 150 barajını geçmek zorundasınız. Barajı geçemeyen adayların ne yazık ki puanları hesaplanmıyor.Ayt cevap anahtarı bulmak isteyen kişiler arasında ilk bulanlardan olmak istiyorsan takipte kal. Sınava giderken öğrenci belgeni yanında götürmeyi unutma. Sınav binasına saat ondan önce varmış ol. Heyecan ve stres yaratacak her türlü şeyden uzak dur. ÖSYM paylaşmadan önce cevap anahtarı ve soru kitapçığı paylaşanların suç işlediğini unutma. Bu tip sitelere denk gelirsen resmi kurumlara şikayette bulun. Genel blogumuz ÖSYM’nin paylaşmasının ardından bu sayfa üzerinden sizlere 2018 ayt cevap anahtarı paylaşımı yapacak. Fen ve matematik kısmının zor olması beklenen sınavın cevap anahtarı yayınlandıktan sonra eğitimciler zorluk seviyesi üzerine yorum yapacaklardır. 2018 AYT CEVAP ANAHTARI ÖSYM YAYINLADIKTAN SONRA BU SAYFADA OLACAK.

2018 AYT SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI ! GÖRMEK İÇİN TIKLA !