2018 TYT Soruları ve Cevap Anahtarları (30.06.2018)

tarafından
111

Yapılan sistem değişikliği ile birlikte bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan TYT sınavının içeriği ve zorluk derecesi oldukça merak konusu. TYT sınavına giren öğrenciler ; tyt cevapları, tyt soruları, 2018 tyt çözümleri, tyt cevap anahtarı, tyt matematik cevapları gibi soruları şimdiden arama motorları üzerinden araştırmaya başladılar. Aradıklarınızın hepsi bu sayfada.

2018-tyt-cevap-anahtarı

ÖSYM, sınavlarını yaptıktan sonra yaklaşık olarak 3 gün içerisinde soru kitapçıklarını ve cevap anahtarlarını pdf olarak yayınlıyor. TYT cevapları için beklenen açıklanma tarihi ise 2 Temmuz Pazartesi. Eğer ikinci oturum için cevap anahtarı arıyorsanız 2018 AYT Soruları ve Cevap Anahtarları başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.Bir yıllık yorucu hazırlığın ardından öğrenciler için heyecan zirve yapmış durumda.Sınava girmeden önce önceki yılların sorularına göz gezdirmek isterseniz link aşağıdadır.

ÖSYM Üniversite Sınavı Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları

TYT matematik sorularını görebilmek için ÖSYM tarafından kitapçıkların yayınlanmasını beklemekteyiz. Web sitemiz aktif bir biçimde ÖSYM’nin resmi sitesini takip etmektedir. Tyt fen cevap anahtarı yayınlanır yayınlanmaz sitemizde paylaşılacaktır. ÖSYM yayınlamadan herhangi bir kitapçık fotoğrafı veya cevap anahtarı yayınlayanlara itibar etmeyiniz. Bu kişiler suç işlemektedirler. Güncel kalıp sayfamızı sürekli yenileyerek cevap anahtarlarının yayımlanıp yayımlanmadığına bakabilirsiniz.

tyt-cevap-anahtari

TYT sosyal cevap anahtarı için de aynı durum geçerlidir. TYT Türkçe cevap anahtarı için de öyle. Herhangi bir dersin cevap anahtarı ayrı ayrı yayımlanmayacaktır. Tüm cevap anahtarları ve soru kitapçıkları ÖSYM tarafından toplu biçimde öğrencilerle paylaşılacaktır.Sınava giderken yanınızda sınav giriş belgenizi ve fotoğraf bulunduran resmi kurumlar tarafından verilmiş bir kimlik götürünüz. Sınava gireceğiniz yeri mutlaka önceden görünüz.Sınavdan 1 saat önce sınav merkezinizde bulunmanızda fayda var. ÖSYM tarafından saat 10.00’dan sonra kimsenin sınava alınmayacağı açıklandı. Tedbirli olunuz ve yolculuğunuzu önceden planlayınız. Sınava cep telefonu, sigara, çakmak ve kemer de dahil olmak üzere herhangi bir metal eşya alınmayacaktır. Otobüs kartları ve bozuk paralar da buna dahildir. Kalem, silgi ve kalemtıraş ÖSYM tarafından size verilecektir.Yanınızda etiketi çıkarılmış bir şişe su götürebilirsiniz.

2018 TYT Soruları ve Çözümleri (Cevap Anahtarları) ÖSYM paylaştığı andan itibaren sitemizde paylaşılacaktır. Cevap anahtarları paylaşıldığı andan itibaren görmek istiyorsan sayfayı sürekli yenilemeyi sık sık ziyaret etmeyi unutma.Sınavında şimdiden başarılar dileriz.Takipte kalın.

2018 TYT SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI ! GÖRMEK İÇİN TIKLA !