Bitcoin’den Kazanç Sağlamak İçin 5 Altın Taktik

tarafından
66

bitcoin-taktikleriSon zamanlarda gündemden düşmeyen, üstüne çokça konuşulan konulardan biri de Bitcoin yatırımcılığı. Ayağını suya yeni sokanlar için ürkütücü ve tereddüt edici bir girişim gibi görünse de bazı ufak detaylar sayesinde kazanç sağlamak mümkün. Bitcoin para kazanma ile ilgili bu kadar şüphenin olmasında en büyük etken sanal bir para birimi olması. Bitcoin üzerine yatırım yapmak kimilerine göre mantıklı olsa da bazılarına göre de risk alınmaması gereken bir yatırım aracı.Eğer yeni bir bitcoin yatırımcısı iseniz birkaç ince detayı bilmenizde fayda var. Bitcoin kazanç sağlama adına edineceğiniz bazı detay bilgiler bu serüveninizde size çok destek olacak. Bitcoin kazanç elde etme herkesin hayal ettiği kadar kolay olmasa da zor da değil. Fakat bitcoin bir kumar oyunu değil. Bu yüzden bazı noktalara dikkat edip özen göstermelisiniz. İşinizi şansa bırakmamalısınız.

alperenavsar.com dünya genelinde her dilde kaynağı inceleyerek Bitcoin para kazanma için yeni başlayanların dikkat etmesi gereken 5 temel etkeni toparladı.Bu beş tavsiye içerisinde bitcoin tavsiyeleri olarak nitelendirilebilecek bitcoin kazanç sağlama yöntemleri de mevcut. Aşağıda bulunanları uygularsanız birçok bitcoin yatırımcısının ortak kanısına göre iyi bir başlangıç yapmış olacaksınız. Daha önceden bu işe başladıysanız da bitcoinden para kazanma konusunda daha başarılı olacaksınız.

Bitcoin yatırımcılığı yapmak ve bitcoin üzerinden gelir elde etmek istiyorsanız mutlaka güvenilir şirketler ile çalışmalısınız. Ayrıca alperenavsar.com olarak hiçbir Bitcoin hizmeti sağlamamaktayız. Herhangi bir bitcoin ya da kripto para sağlayıcısı ile işbirliği içinde değiliz.Sadece bu işe başlamış ve başlayacak olanlara yardım niteliğinde tavsiyeler paylaşma amacı güdüyoruz. Kimseyi bitcoin yatırmaya teşvik etmiyoruz. Bu nedenle bitcoin girişimlerinizde uğrayabileceğiniz herhangi bir zarar sebebiyle sorumluluk kabul etmemekteyiz.

1)Kaybetmeniz Durumunda Sizi Zora Sokacak Miktarda Para Yatırmayın

Aslında düz mantık ile düşünürsek birçoğumuzun tahmin edebileceği bir Bitcoin kazanç yöntemidir. Kulağa basit gelse de işin içine girildiği zaman insanları yatırım yapmaya teşvik eden birçok faktör ortaya çıkar. Fevri bir cesaret ile haddinden fazla yatırımı bitcoin alarak gerçekleştirebilirsiniz. Kazanç sağlaması durumunda bu sizin için tatmin edici olacak olsa da kaybetme ihtimalinizi de unutmayın. Bu bir kumar değil fakat nasıl döviz alım satım işlemlerinde zarara uğrama ihtimaliniz varsa Bitcoin için de aynıları geçerli.Bu tip yatırımlar çok büyük kazançlar elde etmenize olanak sağlayabilir. Lakin bu şekilde hareket etmek sadece sizin amatörlüğünüzü gösterir. Gerçek ve başarılı bitcoin yatırımcıları plan dahilinde yatırımlar yaparlar.

Yatırımlarınızın çetelesini dağılışını ve elinizde kalan mal varlıklarınızın bilgisini tutun. Bu bilgileri sürekli güncelleyin ve gözden geçirin. Eğer bitcoin para kazanma hayalleri ile sizde finansal yatırımlar yapmaya başladıysanız buna ihtiyacınız olacak. Bu şekilde ne gibi riskler aldığınızı, kaybetmeniz durumunda en kötü ihtimalle ne kadar düşeceğinizi göreceksiniz.Buna göre yatırım yapıp yol haritanızı çizeceksiniz.Bu basit yöntem sayesinde bitcoin kazanç arttırma yolunda bir tık daha ilerlemeniz mümkün.

2)Her Yatırımınız İçin Hedef Belirleyin

Yatırımınıza dair hedef belirlemiş olmanız kafanızın karışık olduğu, bitcoin ya da hangi kripto para birimini kullanıyorsanız değerinin bir artıp bir düştüğü dönemlerde kazanç eğrinizin yukarı yönde kalmasını sağlayacaktır. Hedefli çalışmak Bitcoin ticareti adına çok önemlidir. Bitcoin alıp satarken hangi yatırımın kar sağlayıp sağlamayacağını ya da zarar miktarının ne kadar olabileceğini öncesinde belirleyin. Bunun en büyük faydası ise bir önceki başlıkta bahsettiğimiz duygusal davranıp aşırı yatırım yapabileceğiniz gibi dengesiz kazançlar elde etmenizdir. Örnek verecek olursak kazanç hedefi olmayan her tüccar şans eseri kar edeceği bir satış yapabilir. Bunun ardından aç gözlü bir davranış sergilemeye başlayacak duygularıyla hareket edecektir. Böyle rastgele hareket eden bir yatırımcı asıl kar elde edebileceği zaman dilimlerini öngörmekte zorluk yaşayacak ve kar ettiğini zannederken büyük kayıplar yaşayacaktır.

bitcoin-fiyatları

Bunlar sizlere yaşlı insanları verdiği bayram ziyareti tavsiyeleri gibi görünse de yatırımcıların psikolojik değişimlerine dair onlarca araştırma vardır. Hatta finans şirketleri bunlara göre hareket ederler. Aşağıdaki grafikte tipik bir yatırımcının (sadece bitcoin yatırımcıları değil genel yatırımcıları gösterir) duygusal dalgalanmalarını görüyorsunuz. Bu hisler resmen insanları kontrol altına alıp yönlendiriyorlar.

yatırımcıların duygusal değişimleri grafik

grafik medium.com üzerinden alınmıştır.

Grafikte de görüldüğü üzere yatırımcılığa başladıktan sonra ruh haliniz kazanç durumunuza da bağlı olarak sürekli değişecektir. Mesela beklemediğiniz bir kayıp yaşadıktan sonra zaten kaybedecek bir şeye sahip olmadığınızı düşünerek elinizde son kalan para ile yanlış yatırımlarda bulunabilirsiniz. Fakat planlı ve hedefli bir yatırımcı ne kadar kaybederse kaybetsin bir sonraki adımını bilecektir. Kazanması veya kaybetmesi durumunda izleyeceği yol haritası bellidir. Duygularıyla değil aklıyla hareket eder.

3)Grafik Okumayı Öğrenin

bitcoin-grafikleriTeknik analizlerin yapılması ve anlaşılması zor olsa da, yeni bitcoin yatırımcıları en azından pazar eğilimlerini anlayabilmek için grafik okuma üzerinde temel bilgilere sahip olmalıdır. Bitcoin için birçok grafik analiz araçları mevcuttur. Bunlardan en popüleri Bitcoin Wisdom adlı araçtır. Matematik dersi aldıysanız birçok grafik çeşidi olduğunu bilirsiniz. Eğriler , doğrular , konikler , kutu grafikleri ve onlarcası… Bütün hepsinde ustalaşmak ve analizlerde başarılı olmak gerçekten yılların deneyimini isteyebilir. Siz yine de bitcoin kazanç elde etme hedefi taşıyorsanız Bitcoin Wisdom üzerindeki grafikleri temel hatlarıyla anlamaya çalışın. Bilgi birikiminizin yetmediği yerlerde mutlaka araştırmalar yapın. Grafik okumayı bilmeden Bitcoin yatırımcılığı yapmak dilini bilmediğiniz bir kitabı okumaya çalışmak gibidir. Yukarıda bahsettiğimiz planlı olma ve hedef belirleme işlemlerinde de grafikler en büyük yol arkadaşınız olacaktır.

4)Kayıp Durdurma İşlemini Çok Düşük Ayarlamayın

Bitcoin kayıp durdurma işlemi eğer belirli bir miktardan fazlasını kaybetmeye başlarsanız düşüşünüzü durdurmak için otomatik bir ayar sistemidir. Bitcoinden para kazanmak isteyen herkes için gerekli bir araçtır.

bitcoin-satın-al

Öte yandan bitcoin sisteminde yatırımcıların çok küçük miktarlarda kayıp durduma ayarı kullanmamaları daha doğru olacaktır. Bu miktarı küçük seçmeniz durumunda Bitcoin değeri üzerindeki küçük dalgalanmalar yatırımlarınıza hızlı etki edecek ve istikrarız bir kayıp/kazanç dengesine neden olacaktır.

5)Karsız ve Kaldıraçlı Pozisyonları 24 Saat İçinde Kapatın

bitcoin-kaldıraçlı-işlem

Karsız ve kaldıraçlı pozisyon tanımlarını bitcoin yatırımcıları sıkça duymaktadırlar. Bu sizin kazancınızı arttırmak üzere bitcoinlerinizi satın aldığınız veya yatırdığınız sistemlerin size sağladığı kazanç denetim işlemlerine verilen addır. Yeni başlayanlar arasındaysanız mutlaka hepsini öğrenmeli ve yatırımlarınızda kullanacağınız oranları iyi seçmelisiniz. Buradaki tavsiyeyi basitçe ve tek cümleyle ifade etmeye çalışacağım. Deneyimsiz ve yeni bitcoin yatırımcılarının sonrasında daha büyük kayıplar yaşamamak için 24 saat içinde karsız pozisyonlarını kapatmalıdırlar.