Elektronik Sigaranın Zararları

tarafından
20

elektronik sigaranın zararlarıElektronik Sigara Zararlı mıdır?

Sigaranın zararlı olduğunu artık herkes tarafından bilinmektedir. Bunlara bağlı olarak sigarayı bırakmak için birçok yöntemler çıkmıştır. Bu yöntemler kimisinde işlevini göstermiştir. Ama çoğunluk olarak sigara bırakanlar yüzdesini düşürmemiştir. Bu süreç boyunca onca yeni icattan sonra karşımıza elektronik sigara adında bir ürün çıkartmışlardır. Bu ürün buhar açısından çok yoğun ve içimi açısından çok kolay bir üründür. Ama araştırmalar sonucunda elektronik sigaranın zararları hakkında net bir sonuca tam manasıyla varılamamıştır. Normal sigaranın içindeki katkı maddelerini hepimiz bilmekteyiz. Ama bu ürünün içerisinde sadece sıvı olmasına rağmen bazı etkileri de bulunmaktadır. Bu etkileri yazımızı okudukça görecek ve daha bilinçli olacaksınız.

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik sigaranın her türlü modeli artık piyasada yaygın olarak bulunmaktadır. Kullananlar arasında buhar ile yetenek sergileme rekabeti bile artık popüler bir akım haline gelmiştir. Bunları fark eden üretici firmalar elektronik sigaranın buhar gücünü her seferinde yükseltmişler ve dijital tabanlı bir hale getirerek ayar butonları eklemişlerdir. Bu butonlar sayesinde ateşleyicinin gücünü kendiniz ayarlayabiliyor ve buhar gücünü görebiliyorsunuz. Elektronik sigara ilk başlarda sigarayı bırakmak amaçlı çıkarılmıştır. Ne kadar bu amaçla çıkarılmış olsa da insanlar bu ürünün eğlenceli kısmını görüp hem sigarayı hem de bu ürünü kullanmaya başlamışlardır. En başta söylediğimiz gibi her sigara bırakma ürünü herkes için işe yaramamaktadır. Ayrıca halen elektronik sigaranın zararları hakkında net bir bilgi olmaması bırakma aracı olup olmadığına dair şüpheler ortaya koymaktadır.

elektronik sigara patlıyor mu

Kimileri sadece elektronik sigara kullanmaya başlamış kimileri ise normal sigaranın verdiği zevki alamadığı için kabul göstermemiştir. Bazı insanlarda hava atmak için sadece buharından dolayı kullanmaya devam etmektedir. Bizim araştırmalarımıza göre insanlarda sadece 10 gün boyunca sırf meraktan normal sigara içmedikleri görülmüştür. 10 günün ardından elektronik sigaradan zevk alamadıkları için normal sigaraya geri döndüklerini görmekteyiz. Sizlerde biraz araştırma yaparak kendi çevrenizde kullananların ne kadar kısa sürede bıraktığını görebilirsiniz. Bazıları ikisine de bağımlı olup elektronik sigaranın zararları ile de karşı karşıya kalıyor. Sigaradan kurtulamadığı gibi ekstra bir kimyasalı solumuş oluyorlar.

Elektronik Sigaranın Zararları ve Özellikleri

Elektronik sigaranın en büyük özelliği dumanı taklit etmesi ve psikolojik olarak insana sigara içtiğini anımsatmasıdır. O kadar fazla özelliği bulunmaktadır ki her türlü dizaynı zaman içinde yapılmaktadır. Sadece içerisindeki sıvının zararlı olup olmadığını anlatmakla kalmayıp tasarım üzerinden kanserojen madde taşıyıp taşımadığını, patlama sorunun olup olmadığı hakkında da sizleri uyaracağız. Bu konulara dayanarak insanların fazla ve bilinçsiz kullanımı yüzünden elektronik sigara fazla ısınmakta ve patlamaktadır. Ne kadar patlamıyor deseler de haberlerde ve videolarda gördüğümüz kadarıyla patladığını kendi gözlerimiz ile görmüş bulunmaktayız. Bu demek değil ki elektronik sigaranın zararları sadece içim kısmında değil cihazın kalitesi açısından da fark meydana getiren bir durumdur. Cihazın kalite düzeyini öğrenmeliyiz. Bu sayede hem ne kadar kaliteli olduğunu ne kadar dayanaklı ve patlama riskinin az olduğunu görmüş olacağız.

elektronik sigara ile sigarayı bırakmak

Sizler de bu ürünü sadece sigara bırakmak için bir araç olarak kullanacaksanız, yapmanız gerek tek şey ürünün ne kadar kaliteli olduğunu sorgulamak olacaktır. Kaliteli ve markası olmayan bir ürün aldığınızda hem sağlığınıza hem de maddi anlamda cebinize zarar vermiş olursunuz. Aslına bakarsak elektronik sigaranın zararları hakkında net olan tek bilgi ciğerlerde su biriktiriyor olmasıdır. Bunların dışında patlama riski taşıdığı için de önerilmemektedir. Eğer almakta kararlıysanız yapmanız gereken tek şey ne kadar kaliteli olduğuna bakmanız ve sizlerin de ürünü fazla ısıtmadan kullanmanız olacaktır.

Elektronik Sigara Nasıl İçilir?

Artık kararlaştırdınız ve bir elektronik sigara almaya karar verdiniz. Bu zaman zarfında elektronik sigaranın zararları nelerdir öğrendiniz. Sizler için uygun olan kaliteli bir ürün buldunuz ve onu aldınız. Artık yapmanız gereken sadece dikkatli ve düzenli kullanmak olacaktır. Eğer elinizden düşürmez ve sürekli içerseniz ısınma yapacak ve bozulma veya patlama riski oluşturacaktır. Bu uyarıları dikkate alarak kullanırsanız eminiz ki sigarayı bırakma yolunda bir adım daha atmış olacak ya da aldığınız üründen zevk duymaya başlayacaksınız. Sizlere uygun bir likit bularak elektronik sigaranın içerisine koyarak içmeye başlayabilirsiniz. Düzenli temizlemesini yaparsanız kullanım ömrü artacaktır ve sizleri maddi anlamda zorlamayacaktır.