En Çok Kazanan Meslekler (En Yüksek Maaş İmkanları)

tarafından
31

en çok kazanan meslekler

En Çok Para Kazanan Meslek Dalları

Günümüzde bilindik mesleklerin dışında artık bilinmeyen birçok alan da kazanmanız mümkündür. Bu yazımızdan sizler için en çok kazanan meslekler bahsedilecektir. Sosyal statülerinizi artıracak olan meslek seçimi aynı zamanda sizin ekonomik olarak refahınızı da artıracaktır. En çok kazandıran meslekler grubunu sizler için araştırdık ve bir liste hazırladık. Dünya’da en çok kazandıran mesleklerden 8/10’u tıp alanında yer almaktadır. En çok kazandıran mesleklere bir göz atalım.

En Çok Kazanan Meslekler Hangileridir?

Doğa Bilimleri Yöneticisi

en iyi mesleklerDoğa bilimleri bölümü en çok kazanan meslekler grubunda yer almaktadır ve bu alanda çalışanlar oldukça dolgun ücretler ile çalışmaktadırlar. Fakat bunun yanı sıra büyük bir sorumluluğunda altına girmiş olurlar. Bu meslek sahibi olan kişilerin fizikçileri, kimyacıları, ziraatçılar vb. uzmanlıkları denetlemesi beklenmektedir. Bu bilim yöneticileri genelde kendi şirketlerini kurmakta ve bu alanda en yüksek gelire sahip olan kişi ise 97.000 dolar kazanmaktadır.

Pazarlama Müdürü

en yüksek maaş alan mesleklerBir şirkette pazarlama müdürü olarak çalışıyorsanız kilit noktalardan birinde bulunuyor ve yönetiyorsunuz demektir. Bu görevi yapan kişiler en çok kazanan meslekler içerisinde yer almaktadır. Bu görevde bir şirketin pazarlama stratejilerini oluşturmaktan sorumlusunuzdur. Bu görevi yapan kişiler içerisinde en yüksek geliri elde eden kişi 100.000 dolar kazanmaktadır.

Bilgisayar ve Bilgi Sistemleri Yöneticisi

doktor maaşlarıBu meslek grubu da en çok kazanan meslekler grubunda yer almaktadır. Eğer bilgisayar ve bilgi sistemleri yöneticiliği yapıyor iseniz bilgi teknolojileri ile ilgili ve IT bölümünü yönetiyorsunuz demektir. Bu pozisyonda görev tanımları arasında uygulama seçimi, yazılım geliştirme, web tasarımı ve bilgi işlem departmanı ile ilgili görevlerden oluşmaktadır. Bu pozisyondan en yüksek geliri elde eden kişi 100.000 dolar kazanmaktadır.

Hava Trafik Kontrolörü

pilot maaşlarıGelişen teknoloji ile uçakların kullanımı artarken bu alanda en çok kazandıran meslekler grubuna dahil oldu. Artan hava yolu trafiği nedeniyle bu trafiği kontrol edecek insanlara da ihtiyaç doğdu. Bu meslek sahipleri hava trafiğinin güvenliği için kullanılmakta olan teknolojileri yönetmektedir. Bunun yanı sıra uçakların piste güvenli bir şekilde inmesi ve kalkması da bu görev pozisyonundaki kişilere aittir. Bu mesleği yapanların yıllık olarak kazançları yaklaşık 135.000 dolar civarındadır.

Avukatlar

avukat maaşlarıBir ülkeyi yönetmek için yasalar zorunludur ve herhangi bir yasal problemle karşılaştığımızda yardımımıza koşacak olan meslek grubu da avukatlardır. Avukatlık mesleği de en çok kazandıran meslekler grubunda yer almaktadır. Cinayet, boşanma, telif hakları, fikri ve sınai haklar ve medeni kanun gibi bir çok alanda yardımcı olabilirler. Bu alanda çalışan kişilerin yıllık gelirleri ortalama olarak 110.000 dolardır.

Diş Hekimleri

diş hekimi maaşlarıDiş sağlığı aslında genel vücut sağlığı için en gerekli şeydir. Sağlıksız dişler birçok hastalığa öncülük edebilmektedir. Hatta cerrahi müdahale gerektiren durumlar bile doğurabilir. Bu mesleği icra eden birisinin yıllık geliri ortalama 133.000 dolar civarındadır.

Havayolu Pilotları

para kazanmakAslında günümüzde birçok kişinin hayalidir pilot olmak ve bu sebeple sürekli gelişmekte olan bir sektör haline gelmiştir. Havayolu pilotları da en çok kazandıran meslek grubuna dahil olmuştur. Ciddi sorumluluklar yüklenmiş olan bu meslek grubunda çalışan kişilerin yıllık geliri ortalama 135.000 dolardır.

Mühendislik Yöneticileri

mühendis maaşlarıAraştırma ve geliştirme, üretim ve tasarım gibi birçok alan da çalışan mühendislik yöneticileri en iyi kazandıran meslekler grubuna adını yazdırmıştır. Bu alanda çalışan bir kişinin yıllık geliri ortalama 140.000 dolar civarındadır.

CEO

ceo olmak

CEO olan bir kişi bir şirketteki tüm organizasyonlardan sorumlu tepe yöneticisidir. Firma içerisinde gerçekleşen tüm olaylardan sorumludurlar ve en yüksek yönetici konumunda yer alırlar. Bu pozisyonda çalışan bir kişinin yıllık geliri ortalama 141.000 dolar civarındadır.