En İyi Erkek Parfümleri

tarafından
26

en iyi erkek parfümleriHepimizin çevremize güzel bir izlenim bırakmak için kullandığı birçok somut ve soyut araç vardır. En önemlisi karşımızdakine karşı güzel kokma isteğidir. Bunun için çeşit çeşit parfümleri ve deodorantları deneyip kullanırız. En iyi erkek parfümleri son günlerde çokça araştırılan konulardandır.

Kadınlar ve erkekler için ayrılmış parfümler, genellikle karşı cinsi etkileyebilmek adına tasarlanmıştır. Kişiden kişiye farklılık gösteren kokuyu beğenme olayı, o insanın nasıl bir zevkte olduğunu ortaya çıkarabilir. Hangi tarz kokuları beğeniyor ise bir insan, kişiliği ve zevkleri de ona göre şekillenebilir. Kadınlar tarafından erkeklere yaklaşımda, güzel koku almak çok önemli olabiliyor. Böyle bir durumda erkekler hoşlandığı kadını etkileyebilmek için kendisine bakım yapmaya başlar ve parfümler konusunda daha bir meraklı olabilir.

Erkekler ilk olarak çevresine sorarak ya da internette en iyi erkek parfümleri diye araştırmalar yaparak bu konu hakkında bilgi sahibi olmaya çalışır. Tabii bu konuda biraz zorlanabilir. Çünkü karşısındaki kadının ne tarz kokuları sevdiğini bilmesi ancak kadını tanıma yolunda anlayabilir. Ama bu konuda risk alarak genelde beğenilen kokular üzerinde yaptığı araştırma ile kadını etkilemeye çalışabilir. Sadece karşı cinsi etkilemek adına parfüm kullanmak herkesin düşüncesi olmayabilir. Yani bakımlı olarak çevrenizde güzel bir izlenim uyandırmak, hakkınızda daha sizi tanımadan güzel düşünceler oluşturmak parfüm kullanımınız ile artabilir. Bunu yapmak için de en iyi erkek parfümleri ile yola çıkmalısınız. Çünkü dandik parfümler size faydadan çok zarar sağlayacaktır.

erkek parfümü önerileri

Bütün bu sebeplerle amaç ne olursa olsun parfüm kullanmak neredeyse herkes tarafından düşünülür. En iyi erkek parfümleri araştırmalarında sonuca varmak erkekler için biraz zor olabilir. Çünkü araştırma yapmak ve kişisel bakım ürünleriyle ilgilenmek erkek kesiminin ilgisini çekmemektedir.

En İyi Erkek Parfümleri İçerikleri

  • Bir erkekten alınan ağaçsı ve çiçeksi kokular karşı cins için güzel duygular ve düşünceler oluşturabilir. Özellikle içinde lavanta bulunduran parfümler, çoğu kadının sevdiği bir koku çeşididir. En iyi erkek parfümleri mutlaka lavanda ekstraktı içermektedir. İnsana hafif ve yumuşaklık hissini yaşatan çiçeksi kokular baş döndürücü olabilir. Romantikliği ve nezaketi çağrıştıran bu tarz parfümleri kullanmanız çevrenizdekileri etkilemede önemli rol oynayabilir.
  • Odunsu ve suyu temsil edebilen parfümler, kullanan erkeğin güçlü ve çekici olabilme düşüncesini yaratır. Çiçeksi kokulardan sonra halk tarafından en çok beğenilen koku, odunsu kokulardır.
  • İçinde bulundurduğu meyve ve baharatların karışımı ile insanı heyecanlandıran parfümler, halk tarafından beğenilen kokular arasına girmektedir. Tatlı ve sempatik düşüncelerini oluşturması ile kullanan her erkeğin çevresi tarafından güzel düşüncelerle bakılmasında önemli rol oynayacaktır. Karizmatik değil de daha sempatik bir izlenim için en iyi erkek parfümleri arasında bu seçenekler bulunur.
  • Bir diğer koku türü oryantal adını verdiğimiz parfüm içerikleridir. Kullanan her erkeğin seksi, büyüleyici ve erkeksi bir izlenim yaratması için üretilmiş en iyi erkek parfümleri arasında yer alır. İçinde bulundurduğu meyve, baharat ve odunsu karışımları ile yine tercih edilen bir çeşit arasına girmiştir. Kadınlar tarafından da çok beğenilen ve hatta kadınların da kullanımında tercih ettiği bir koku çeşidi olan oryantal, çoğu parfüm markası tarafından kullanılmaktadır. Kokunun ten üzerinde zamanla açılması, tende uzun süre kalması anlamına gelebilir. Bu da kişinin baştan çıkarıcılığını artıran bir faktördür. Çekiciliği ifade eder ve hatta kişiliğinin üstünlüklerini ortaya çıkarır.
  • Narenciye ve hafif odunsu koku karışımları yine herkes tarafından beğenilen koku türleridir. Narenciyenin içinde bulunan turunçgiller ve odunsunun birleşimi kişide genç bir görünüm elde ettirir. Enerjik hissetmenize neden olur. Çevreniz tarafından bakımlı olduğunuz görüldüğü gibi enerjiniz de fark edilecektir. Bu koku karışımları ile birlikte egzotik bir karışım eklenmesi de erkeksi ve heyecan dolu bir kişiliğe sahip olduğunuzu gösterebilir.

En iyi erkek parfümleri temel olarak yukarıdaki içeriklerden herhangi birine sahiptir. Parfüm alırken çözücü kalitesine dikkat ediniz. Koku içeriklerini seçerken de sizlerle paylaşmış olduğumuz bu özlerden birini içerip içermediğini kontrol ediniz.

Parfüm Kullanmanın Önemi

en çok kullanılan erkek parfümleri

Bakımlı ve güzel görünmemiz için parfüm kullanmak çağımız için öncelikli bir gereksinimdir. Özellikle mevsimlere göre seçilen parfümlerin kullanımı tam olarak yerinde bir yaklaşım olur. Çünkü yaz aylarında insan doğası gereği terler ve bakımlı olma ihtiyacı bu aylarda daha çok artar. Tabii ki yine hiçbir şeyi abartmamak gibi parfüm kullanma durumunu da abartmamak gerekir. Kimyasal olma sebebi ile atmosfere ve kendimize zarar verebiliriz. Her şeyi dozunda kullanmamız gerektiği gibi parfümü de dozunda kullanmalıyız. En iyi erkek parfümleri seçenekleri arasında sağlığınızı tehdit etmeyenleri kullanmaya özen gösterin.