En İyi Ücretsiz VPN Servisleri (Güncel Liste)

tarafından
35

ucretsiz-vpn-servisleri

Günümüzde VPN servislerinin birçoğu ücretli olarak müşterilerin hizmetine sunulmaktadır. Ücretsiz vpn servisleri içerisinde ise hızlı vpn uygulamaları bulmak oldukça zordur. Free Vpn olarak adlandırılan bu sistemlerin çoğu ya haddinden fazla reklam içerir ya da çok yavaştır. Bütün bunlara rağmen size beklentilerinizin üstünde hız ve kalitede hizmet sağlayan bedava hızlı vpn servisleri de mevcuttur. Sizler için güvenli vpn servislerinden oluşan ücretsiz vpn servisleri listesi oluşturduk.

VPN NEDİR ?

vpn-nedir

Virtual Private Network” cümlesinin kısaltılmış halidir. Türkçe ifade edecek olursak “özel sanal ağ” diyebiliriz.Ülkemiz genelinde VPN programlarının işlevinin yasaklı sitelere erişim sağlamak olduğu sanılır. Aslında bu doğru bir tanım değildir. Bu programlar çok farklı algoritmalar ile çalışır. Basitçe tanımlamak gerekirse VPN servisleri size kullanmakta olduğunuz bilgisayar ve internet ağı üzerinden erişim sağlayacağınız diğer ağa giden bir kanal açar. Bu kanalın özelliği kripto bağlantı olarak tanımlanan şifreli erişim sağlamasıdır. Bu kanal aracılığıyla bağlantı kurduğunuz sayfalarla aranızdaki bilgi akışı üçüncü şahıslar tarafından görülemez. Siber güvenlik uzmanları bu bağlantıları takip etmeye çalışsalar dahi çok düşük düzeyde bilgi elde edebilirler. Sizin şifreli bir veri akışı içinde olduğunuzu görürler fakat bu verilerin detayına erişemezler. Tabi ki bu noktada kullandığınız ücretsiz vpn programı ne derece güvenli ve güçlü önemli bir faktördür. VPN kullandığınız zaman yaptığınız işlem özet olarak budur.

Hızlı ve Ücretsiz VPN Servisleri Listesi

1)Windscribe

Windscribe VPN servisi ücretsiz sağladığı hizmet ile yeni bir uygulamadır. Yeniliğine karşın cömert bant genişliği ve gizliliğinizi koruma konusundaki başarısı ile öne çıkar. Ücretsiz hizmetini kullanırsanız 8 farklı sanal sunucu konumundan birini seçebilirsiniz. Ayda 10 GB ücretsiz veri akışı sağlayan Windscribe iyi bir alternatif.Programa sahip olmak için yapmanız gereken tek şey bir Windscribe VPN hesabı oluşturmaktır. Kullanıcı adınızı seçip , e-posta adresinizi kullanarak kaydolduktan sonra ücretsiz hızlı vpn keyfi ile internet üzerinde gizliliğinizi koruyarak sörf yapabilirsiniz.

windscribe-ucretsiz-vpn

Windscribe gezdiğiniz web sitelerini , IP adresinizi ve yapılan işlemleri saklamaz. Bağlantı gerçekleştirdiğiniz sırada sadece kullanıcı adınızı, hangi VPN sunucusunu kullandığınızı ve harcanan veri miktarını kaydeder. Bu kaydedilen bilgiler de oturumunuzu sona erdirdikten sonra üç dakika içinde silinir.Ayrıca Twitter hesabınızda Windscribe ile ilgili tweet atarsanız ekstra 5 GB hızlı vpn servisi hakkı kazanırsınız.Sizin referans kodunuz ile sisteme üye olan her arkadaşınız için ekstra 1 GB ücretsiz vpn kullanımı elde edersiniz.Hatta sizin referansınızla üye olan herhangi bir kişi premium vpn üyeliği satın alırsa sınırsız bir hesap ve çok daha fazla sunucuya erişim kazanırsınız. Bu kadar avantaja sahipken Windscribe ücretsiz vpn programları arasında tercih edilebilirliği yüksek bir program.

2)TunnelBear

TunnelBear VPN uygulaması ücretsiz vpn denince ilk akla gelenlerden biridir. Uzun süredir VPN sağlayıcılığı yapan bir firma olması ve bilinirliği programa karşı güven hissiyatı uyandırıyor. Şüphesiz ki en iyi ücretsiz vpn servisi TunnelBear’dır. McAfee güvenlik firması tarafından satın alınmış olan VPN servisi güvenliğini daha da arttırmıştır. Ücretsiz hizmetlerinin yanında ücretli vpn seçeneğiniz de mevcut. Ücretsiz plan kullanırsanız aylık 500 mb veri hakkınız olacaktır. Bu miktar günümüzdeki web sitelerinin ve içerik boyutunun son durumu göz önüne alınırsa yeterli bir miktar değildir. Bundan dolayı TunnelBear ücretsiz vpn her daim kullanabileceğiniz bir VPN uygulaması değil. Fakat yoğun güvenliğe ihtiyacınız olduğunda diğer VPN uygulamalarına oranla gizliliğiniz artacak ve düşük de olsa veri hakkınızı işinizi halletmek için kullanabileceksiniz.

TunnelBear-ücretsiz-vpn

TunnelBear yakın zaman önce gizlilik politikasını güncelledi. Bu güncellemeden sonra kullanıcılar hakkında toplanan verilere kısıtlama geldi. Yani TunnelBear kullanırken yaptığınız işlemlerle ilgili çok kısıtlı miktarda bilgi depo ediliyor. Bu bilgiler de gerçekleştirdiğiniz bağlantı sayısı ve harcadığınız veri miktarı gibi temel bilgiler.Ücretsiz, kaliteli, güvenli ve hızlı vpn arıyorsanız TunnelBear sizin için ideal.

3)Speedify

speedify-hızlı-bedava-vpnİsmine baktığınız zaman da tahmin edebileceğiniz gibi Speedify VPN, size hızlı bir hizmet vermek ister. Ücretsiz VPN uygulamalarının çoğu hız kısmına geldiklerinde afallarlar. Speedify ise hem güvenli hem de ücretsiz hızlı vpn hizmeti sayesinde kullanıcılarından tam puan almıştır. Ayrıca hızlı vpn hizmetini sadece ethernet bağlantısı üzerinden değil mobil (3G/4G/LTE) bağlantılar için de sunmaktadır. Bedava vpn arayışınızın yanına bir de hız ekliyorsanız Speedify kullanabilirsiniz. Ücretsiz hizmeti bazı kısıtlamalara sahip olsa da işinizi görecektir. Speedify ilk ay ücretsiz olarak 4GB veri kullanım hakkı verir. Sonraki aylarda bu miktar 1GB olarak sabitlenir.

4)Hotspot Shield Free

hotspot-hızlı-ücretsiz-sınırsız-vpn

Hotspot Shield VPN uygulaması da TunnelBear gibi adını duyurmuş bir uygulamadır. Ücretsiz hizmetindense ücretli hizmetinin kalitesi daha ünlüdür. Ücretli sürümünde 25’ten fazla ülke seçeneği mevcuttur. Ücretsiz vpn kullanırsanız aylık 500 mb veri limitinin yanında 5 farklı cihazda hizmetinizi kullanabilirsiniz. Hızlı oluşu , güçlü güvenliği nedeniyle tercih edilebilir.

5)Hide.me

hide.me hızlı bedava ücretsiz vpnHide.me VPN servisi size 2GB ücretsiz veri hakkı sağlar. Bunun yanında yalnızca bir cihaz üzerinde ücretsiz vpn hizmeti kullanabilirsiniz. 3 farklı lokasyon seçeneğiniz mevcuttur. Uygulama kullanıcılarına dair hiçbir bilgiyi saklamayacağını taahhüt ediyor. Ücretli ve ücretsiz planlar arasında hiçbir hız farkı da bulunmamakta. Yani ücretsiz VPN kullanmanızın tek farkı sınırsız veri hakkınızın olmaması. Hide.me VPN denemeye değer.

6)SurfEasy (Opera Free VPN)

Opera web tarayıcısını duymayan yoktur. Bu vpn hizmeti opera tarayıcısına entegre olarak gelir. Tek tıkla üyelik oluşturmadan kullanmanız mümkündür. Hız olarak ta yeterince tatmin edicidir. Ücretsiz paketinde lokasyon ve hız sınırı kesinlikle bulunmuyor. Yalnızca size aylık 500 mb limit vermesi üzücü. Bu ne yazık ki günlük kullanım için yeterli bir miktar değil. Yüksek performansı için Opera ücretsiz vpn programını kullanabilirsiniz.

7)ProtonVPN Free

proton-vpn-hızlı-ücretsiz-vpnÜcretsiz sınırsız vpn arayanlardan biriyseniz ProtonVPN sizin için var. Bu VPN uygulaması sizi asla veri kullanımı konusunda sınırlandırmıyor. Sınırsız bant genişliği ile her daim kullanmanız mümkün. Hem de bedava ! Ücretli hizmetleri ile ücretsiz hizmetleri arasındaki fark kullanabileceğiniz cihaz sayısıdır. Ayrıca ücretli kullanıcılarına doğal olarak daha çok öncelik verirler. Uygulamanın eksiklerinden biriyse P2P (peer-to-peer) desteğine sahip olmaması. Aslında bu çok büyük bir eksik değil. Sınırsız bant genişliğinin yanında log kayıtlarınızın tutulmaması ayrı bir avantaj.

8)PrivateTunnel

private-tunnel-ucretsiz-vpn-sinirsiz-hizli-bedavaDiğer sınırsız vpn servislerine alternatiflerden biri de PrivateTunnel programı. Yalnız bu sistem biraz daha farklı. Burada aylık bir kullanım limiti söz konusu değil. PrivateTunnel ilk üyelik tarihinizden itibaren istediğiniz zaman kullanabileceğiniz 200 mb hızlı vpn hizmeti sunuyor. 200 mb kotanızı doldurduktan sonra kullanıma devam edebilmek için premium ödemesi yapmanız gerekiyor. Listede son sırada yer almasının sebebi de bu. Fakat sonda dahi olsa bu listenin en iyilerden oluştuğunu unutmayalım.