En İyi Yabancı Diziler (Yabancı Dizi Önerileri)

tarafından
83
yabancı dizi önerileri

İnternet kullanıcısı olup ta yabancı dizi izlemeyen insan sayısı günden güne azalıyor. Çeşitlilik yelpazesi geniş, her türden insana hitap eden bir çok yabancı dizi bulunuyor. Bunların her bölümünün düzenli çevirileri yapılıp diziler Türkçe alt yazılı olarak paylaşılıyor. Yabancı dizi izlemeye insanları teşvik eden farklı sebepler var. Bunların en başta geleni yerli dizi kalitesinin her geçen sezon daha da düşmesi. Yıllardır benzer kurguların ve senaryoların kendini yinelediği, karakterlerin özgün olmadığı Türk dizileri artık izleyici kitlesini tatmin etmiyor. Günümüzde internet erişiminin  neredeyse dünyanın her yerinde mümkün olması dizileri de globalleştiriyor. Dünya genelinde dizi izleme platformlarının öncüsü ise Netflix. Kısa süre önce Türkiye’de de kullanıma sunulan Netflix cüzi bir ücret karşılığında yasal yoldan sayısız diziye ulaşmanıza olanak sağlıyor. Peki bedava Netflix kullanmak mümkün mü ? Şirket üyelerine ilk ay kullanımı hiçbir ücret talep etmeden sağlıyor. Ardından memnun kalır ve devam etmek isterseniz ödemenizi yapıp kendinize uygun plan dahilinde siz de bir Netflix üyeliği sahibi oluyorsunuz.

Dünya dili olarak bilinen İngilizce neredeyse hayatımızın her yerinde karşımıza çıkıyor. Bu nedenle insanlar kolay ingilizce öğrenmek , hızlı ingilizce öğrenmek , kaç ayda ingilizce konuşurum gibi türlü türlü soru işaretleri ile kendini meşgul ediyor. Yabancı  dizi izlemek İngilizce öğrenmenin yollarından biri. Hiç yoktan başka bir dile kulak aşinalığı kazanmış oluyorsunuz. Lakin şunu unutmamalısınız ki, eğer dizi izleyerek ingilizce öğrenmek istiyorsanız ingilizce altyazılı dizi izlemelisiniz. Türkçe izlediğiniz zaman beyniniz konuşmalara değil altyazıya odaklanıyor. Bunun da size fazla bir getirisi olacağını söyleyemeyiz.

yabancı dizi izle

İyi hoş da, yabancı dizi izlemek için bu kadar sebep varken hangi yabancı diziyi izleyeceğimize nasıl karar vereceğiz ? İşte tam da burada size yardım etmek istedik ve birbirinden sürükleyici dünyaca büyük hayran ve izleyici gruplarına sahip en iyi yabancı diziler listesini hazırladık. Yaz günleri de yaklaşırken kendinize birkaç dizi seçip yaz boyu izleyebilir, hem dilinizi ilerletip hem de eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

1) Spartacus

spartacus nasıl

Spartacus dizisini elbet duymuşsunuzdur. Birçok kişi Game of Thrones ile Spartacus‘u karıştırsa da ikisi bambaşka diziler. Birçok izleyicisi bir sezonunu 1-2 günde bitirdiğini söylüyor. Bizzat izlemiş olduğum Spartacus dizisini ölmeden önce izlenmesi gereken yabancı diziler listesine ekliyorum. Müthiş kurgusu, gerçekçi sahneleri ve antik dönemi yansıtmadaki başarısı dizinin takdire şayan özelliklerinden sadece birkaçı. 2010 yılında başlayan dizi 2013 yılında sonra ermiş olup 3 sezondan oluşmaktadır. Her sezonunu ayrı bir heyecanla izleyip rüyalarınızda gladyatör arenaları göreceksiniz.

Dizinin içeriğine gelecek olursak ;

Bolca cinsellik , şiddet ve kan barındıran dizi Spartacus adlı gladyatörün hayatını anlatıyor. Roma kast sistemine karşı var gücüyle savaşan arena savaşçısı Spartacus kendisi gibi köle hayatı yaşayan gladyatörlerin özgürlüğünü elde edebilmesi için savaşıyor. Olayların ana mekanı eski Roma. Aşk ve kıskançlığa da yer verilen dizide bol bol dolambaçlı entrikalar da mevcut. Eğer bu tarz diziler ilginizi çekiyorsa IMDB puanının yüksekliğini de göz önünde bulundurarak hiç şüphesiz siz de Spartacus izleyenler kervanına katılmalısınız.

 

2) House

doctor house izle

Sanırım Türk toplumunda ilk adını duyuran yabancı dizilerden biri House. Yabancı dizi tavsiyeleri denince aklıma ilk gelenlerden biridir. Yaygın olarak Doctor House olarak ta bilinir. Bu dizi sizi ekran başına nefessiz şekilde kilitleyecek ve birçok konuda hayat vizyonunuzu değiştirecek. Eğer izlediğiniz diziden hem keyif alıp hem de kişiliğinizi geliştirmek istiyorsanız House tam da size göre. Dizi 2004 ve 2012 yılları arasında yayınlandı sonrasında ise ne yazık ki final yaptı. Toplam sezon sayısı ise sekiz.

Dizi de neler var derseniz ;

Tek ayağının topal olması nedeniyle ilaç tiryakiliğinden muzdarip olan inanması güç seviyede zeki ve asosyal bir kişiliğe sahip Doctor Gregory House‘ın hayatı anlatılıyor. Birçok kişi tarafından çaresiz olduğu düşünülen hastalıklara, olaylara ve yaşamsal sorunlara ilginç yaklaşımları sayesinde iş arkadaşlarıyla beraber çözümler ortaya koyan House’ın şahsi hayatı da ara ara kesit olarak verilmekte. Ayrıca dizide yapılan birçok gönderme ve iğneleyici söz size farklı bir deneyim yaşatacak. Doktorun her olaya hafif laubali yaklaşımı da sizi tebessüm ettirecek.Mutlaka listenize ekleyin ve izleyin. Pişman olmayacağınızın garantisini verebilirim.

3) Narcos

narcos izle

Devam eden dizilerden biri Narcos. Son günlerde sosyal medyada çokça konuşulan dizilerden bir tanesi. Bu kadar konuşulmasının sebebi popüler kültür ürünü olması değil gerçekten başarılı olması. Ayrıca ülkemizde Show TV‘de yayınlanan Çukur dizisinin de esin kaynağı Narcos. Yabancı dizi önerileri dendiği zaman Narcos’u atlamak olmaz.

Peki Narcos dizisinin konusu ne ?

İsminin de çağrışım yaptığı gibi hepimizin tanıdığı dünyaca ünlü uyuşturucu baron Pablo Escobar dizinin baş kahramanı. Birçok ülke hükümeti ile sorunları olan suç örgütü sahibi Escobar’ın yaşadıklarını tam manasıyla gerçek denemese de bir gerçekçi biraz da kurgusal olarak yansıtan dizi izlemeye değer. Ayrıca Escobar gibi birinin hayat vizyonunu, duygularını, kadınlarla ilişkisini anlatan suç kategorisindeki diziler arasında öncü sayılabilecek Narcos size de hoş vakit geçirtebilir.

4) Rick and Morty

rick and morty izle

Bu dizi önerimiz ise biraz farklı. Çizgi dizi olan Rick and Morty ilk bakışta sizi yanıltmasın. İçerik olarak tamamen yetişkinlere özel bir yapım. Ön yargısız bir şekilde izlemeye karar verdiğiniz zaman aslında bir çizgi dizinin de ne kadar sürükleyici ve eğlenceli olabileceğini göreceksiniz.

Dizinin içeriği ;

Rick adlı dahi , alkol bağımlısı ve dikkat problemleri olan bilim insanı ve onun panik atak problemi olan biraz evhamlı torunu Morty’nin birlikte giriştiği olaylar anlatılıyor. Dede ve torunun amacı ise evrendeki sonsuzluğu keşfedebilmek. Fakat bu kolay olmadığı için burunları sürekli sürtüyor ve dertlerle uğraşmak zorunda kalıyorlar. Zekice yapılan espriler sizi kahkahaya boğacak. Bence izlemek için vakit kaybetmeyin.

5) Dexter

dexter izle

Polisiye yabancı dizi dendi mi akla Dexter gelir. Çünkü bu kategorinin en başarılısıdır. İçerik olarak herkese hitap etmese de sevenlerine arayanlarına kaliteli vakit geçirtecek dizilerden biridir.

Dizinin konusu ne;

Süper kahramanları andırırcasına normal hayatında standart bir insan gibi mesleği olan polis memuru Dexter Morgan‘ın gizemli tarafı ise kendini gizleyip adaleti sağlamak için katilleri yakalamak ve ortadan kaldırmak. Aslen kendisi de bir katil fakat onun diğerlerinden farkı herhangi bir insanı öldürmeye teşebbüs etmemesi. Onun seri katil yönü diğer seri katilleri öldürmek üzerine kurulu.
Gizem, aksiyon, macera ve gerilim içeren Dexter dizisine göz gezdirmeniz de fayda var.

EN İYİ YABANCI DİZİLER LİSTEMİZ DEVAM EDECEKTİR, SİZ DE YABANCI DİZİ TAVSİYELERİNİZ VARSA YORUM OLARAK PAYLAŞMAYA NE DERSİNİZ ?