İnstagram Şifremi Unuttum (Kolay Çözüm)

tarafından
25

instagram şifremi unuttum

Bu makalemizde sizinle birlikte instagram şifremi unuttum sorununa çözüm bulacağız.Tüm Dünya’nın elinden düşmeyen ve severek kullandığı uygulamalardan birisi olan instagram uygulamanızın şifresini unuttuysanız bu şifreyi kurtarmanın aslında çok basit olduğunu bilmeniz gerekmektedir. İnstagram şifremi unuttum sorusuna vereceğimiz basit ve çözüm odaklı cevaplar ile size yardımcı olacağız. Makalemizdeki adımları izleyerek instagram şifrenizi değiştirebilir ya da kolaylıkla geri alabilirsiniz. Siz de instagram şifremi unuttum diyorsanız adımları sırayla takip etmelisiniz. Makalede şifrenizi nasıl değiştirebileceğiniz veya nasıl geri alabileceğiniz ile ilgili neler yapmanız gerektiği detaylı olarak anlatılacaktır.

instagram hesabım çalındı

İnstagram gün içerisinde milyonlarca kişi veya kullanıcı tarafından ziyaret edilen bir sosyal medya mecrasıdır. İnstagramın mobil uygulama olması ve her giriş esnasında şifre istememesi vb. durumlardan dolayı bir kez üyelik oluşturduktan sonra eğer herhangi bir yere şifremizi ve kullanıcı adımızı kaydetmedi ise şifrelerimi kolaylıkla unutabilmekteyiz. Bu sorun genel olarak instagram şifremi unuttum problemi olarak adlandırılmaktadır. Unutulan instagram şifresini birçok farklı yöntem ile kurtarmak mümkündür.

Makalemizde instagram şifrenizi geri almanızı mümkün kılan iki farklı yöntemden bahsedilecektir. Detaylı olarak yöntemlerden bahsetmeden önce üzerinden bir geçelim. Birinci yöntemde bilgisayar üzerinden e-mail veya kullanıcı adını kullanarak şifre sıfırlama yöntemi kullanılacaktır. İkinci yöntemde ise artık yediden yetmişe herkesin elinde olan akıllı telefonlar üzerinden e-mail veya kullanıcı adı ile şifre sıfırlama, sms bağlantısı ile şifre sıfırlama ve facebook uygulaması ile şifre sıfırlama yöntemleri detaylı olarak anlatılacaktır.

İnstagram şifremi unuttum sorununa çözüm olarak iki farklı yöntem bulunmaktadır.  Bu yöntemleri sırayla inceleyelim;

İnstagram Şifremi Unuttum 1. Yöntem

İnstagram şifremi unuttum diyen herkesin kolayca uygulayabileceği ve bilgisayar üzerinden şifrenizi değiştirebileceğiniz yöntemdir.  Kullandığımız mailler, web siteler ve uygulamalar için bir çok şifreyi aklımızda tutmak zorunda kalıyoruz ve bu da şifrelerin bazılarını unutmamıza sebep oluyor. İnstagram şifremizi geri alabilmek adına e-mail adresinizi veya kullanıcı adınızı biliyor olmanız yeterlidir. Bilgisayarınızdan herhangi bir tarayıcı açıp instagram’ın web sitesine girdiğiniz de “Giriş yap” dedikten sonra “Şifremi unuttum” bağlantısına tıklıyoruz.

silinen hesabı geri açma

Karşımıza gelen ekranda ise boşluğa kullanıcı adımız, e-mail adresimiz veya telefon numaramızı girip “şifreyi yenile” butonuna tıklıyoruz. Daha sonra instagram tarafından şifrenizi yenileyebilmeniz için tarafınıza bir e-mail iletilecektir.  Mail adresinize gelen e-maili açtığınızda karşınıza çıkacak olan şifre değiştir butonuna tıkladığınızda tekrar instagram sayfasına yönlendirileceksiniz ve yeni şifrenizi girerek şifrenizi değiştirmiş olacaksınız.

İnstagram Şifremi Unuttum 2. Yöntem

İnstagram şifremi unuttum makalemizde yer alan bu ikinci yöntem ise şifrenizi akıllı telefonunuz veya tabletiniz üzerinden değiştirmenizi sağlayan yöntemdir. Bu yöntemde cep telefonunuz üzerinden instagram uygulamasını açıp “giriş yap” butonuna tıklıyoruz.  Daha sonra karşımıza üç seçenek geliyor ve bu seçeneklerden birincisi “kullanıcı adı veya e-mail ile” seçeneğidir. Eğer bu seçenek ile şifrenizi değiştirmek istiyorsanız kullanıcı adınızı veya e-mail adresinizi girdiğinizde mail adresinize birinci yöntemde olduğu gibi şifre sıfırlama bağlantısı gönderilecek ve birinci yöntemdeki işlemleri tekrarlamanız gerekecektir.

instagram kullanıcı adımı unuttum

İkinci seçenek ise, sms ile şifre değiştirme seçeneğidir. Bu seçeneği seçtiğinizde önünüze gelen kutuğa cep telefonu numaranızı yazarak şifre sıfırlama işlemi başlatmış oluyorsunuz. Ardından cep telefonunuza gönderilen şifre sayesinde şifrenizi değiştirmiş veya sıfırlamış olursunuz.

Üçüncü seçenekte ise, Facebook ile şifre değiştirme seçeneği yer almaktadır. Bu seçeneği seçtiğiniz de ise bağlı facebook hesabınız ile giriş yaparak instagram şifrenizi geri alabilmeniz mümkündür. Seçeneği seçtiğiniz de facebook uygulamasına yönlendirilecek ve giriş yapmanız istenecektir. Ardından giriş yaparak instagram uygulaması üzerinden şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Eğer siz de instagram şifremi unuttum sorununa çözüm arıyorsanız şifrenizi masaüstü ve laptop benzeri birçok bilgisayar ile herhangi bir tarayıcı üzerinden değiştirebilir ya da kullandığınız akıllı telefonunuz ile mobil uygulama üzerinden şifrenizi kolayca değiştirebilirsiniz.