İnstagram Takipçi Arttırma Yöntemleri

tarafından
68

nasıl takipçi kasılır

Instagram Türkiye’de en yaygın olarak kullanılan sosyal ağdır. Facebook’un hızlı düşüşünün ardından kullanıcılar birer birer Instagrama akın ettiler. Peki instagram takipçi hilesi , instagram türk takipçi hilesi gibi sorular nasıl ortaya çıktı ? Instagram takipçi kasma siteleri ve instagram takipçi paneli kavramları ne anlama geliyor ? Hiçbir sosyal medya üzerinde etkisi olmadığı gibi Instagram üzerinde de yapay olarak elde edilmiş takipçilerin size hiçbir kazancı yok. Instagram 1000 takipçi hilesi başlığı ile yayın yapan web sitelerinin yükselişi gibi düşüşü de oldukça hızlı gerçekleşiyor. Bu gibi takipçi kasma paneli içeren siteler sizin instagram hesabınıza ait yetkilendirme kodunu tarafınızdan alıyor. Size sağladığı az miktarda takipçi ve beğeniye karşılık sizin hesabınızın kontrolünü ele alıyorlar. Bu nedenle instagram hileleri uzak durmamız gereken şeylerden.

Hesabınızı bu gibi sitelere teslim ettiğinizde iradeniz dışında insanları otomatik olarak takip ediyor ve onların fotoğraflarını instagram beğeni hilesi sayesinde beğeniyorsunuz. Sitenin kullanıcılarının instagram beğendirme hilesi kullanması durumunda panel üzerinde sizin hesabınıza erişiliyor. Sonrasında yetki kodu sayesinde hesabınızı diledikleri gibi kullanıyorlar. Aslında size vadettikleri işlem de bundan ibaret. Sistemi kullanan kullanıcılar birbirini karşılıklı takip etmiş oluyorlar. Lakin sistemi kullanıp daha sonra yetki kodunu hemen silen kullanıcılar takip ettikleri kişileri de unfollow ediyorlar. Yani sizin buradan elde edeceğiniz takipçi sayısı hızla düşecek kalanlar da spama düşen hesaplar olduğu için hiçbir etkileşim alamayacaksınız. Etkileşim sayınız ve takipçi sayınız orantısız olacak bu da profilinizi kalitesiz gösterecek. Instagram gerçek takipçi hilesi gibi bir durumun söz konusu dahi olmadığını tahmin edebilirsiniz. Hem hile , hem de gerçek sizce ne kadar mantıklı ? Biz makalemizde sizlere doğal yollardan instagram takipçi kazanma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Instagram Takipçi Kasma Yöntemleri

instagram takipçi paneliInstagram saygın kişilerin çok sayıda takipçiye ve etkileşime sahip olduğu bir sosyal ağdır. Milyonları aşan kullanıcı sayısı ile sürekli akış halinde olan bir zaman tüneline sahiptir. Keşfet kısmından ilginizi çeken yeni içeriklere erişmeniz de mümkündür. Böyle bir platformda yüksek bir takipçi sayısına sahip olmak insanların egolarını tatmin etmektedir. İşlevsel takipçiler elde edebilmeniz için takipçilerinizin sizi kendi rızası ile takip etmiş olması gerekir. Böylece sadece takipçi arttırma değil beğeni arttırma da sağlamış olacaksınız.Şimdi liste halinde hangi yöntemlerle gerçek ve instagram Türk takipçi elde edebiliriz inceleyelim.

Ortak İlgi Alanına Sahip Olduğunuz Kişilerle Takipleşin

instagram takipçi arttırma yöntemleriInstagram üzerinde sörf yaparken özellikle hashtag içeren paylaşımların altında “gt, geri takip, takibe takip, takip edeni takip ederim” gibi yorumlara denk gelmişsinizdir. Bu kişiler popüler etiketleri arama sekmesinden aratıp her gönderi altına yorum bırakırlar. Bu şekilde yavaş ta olsa takipçi sayıları artsa da yine etkileşim alamazlar. Bunun instagram takipçi hilesi uygulamalarından bir farkı yoktur. Bir çoğu instagram takibi bırakanlar gibi uygulamalar ile instagram toplu takipten çıkma işlemleri gerçekleştirirler. Bu da bir anda follower sayınızda hızlı düşüş yaşamanıza neden olur. Gelin sizinle takipleşme işlemi ile nasıl gerçek bir takipçi profili elde ederiz inceleyelim ;

  • Bir örnek üzerinden nasıl gerçek ve sadık takipçilere sahip olacağınıza bakacağız. Örnek hesabımız Galatasaray ile ilgili. Twitter ve instagram gibi platformlarda insanların sadece takipleşme amaçlı kullandığı sayfalar vardır. Bunlara ek olarak ise “Galatasaraylılar Takipleşiyor , UltrAslan Takip” adlı sayfalar, hesaplar, gruplar ya da hashtagler mevcuttur. Tabii bu etiketler ve isimler takımdan takıma veya konudan konuya çeşitlidir. Bu sadece bir örnektir.
  • İşte burada şöyle düşünmeniz gerekir, sadece takipçi kasma için kurulmuş bir sayfada herkesin amacı takipçi sayısını arttırmaktır. Fakat bu Galatasaray sayfasında insanlar birbirleriyle bir araya gelmek istiyorlar. Kitleleri Galatasaraylı olsun istiyorlar. Yani sizin hesabınızla onların hesapları arasında duygusal bir bağ söz konusu.
  • Bu bağı hesaba katarsak elde ettiğimiz takipçiler kalıcı olacaktır. Paylaştığınız içeriğe dair fikir sahibi olacak ve beğeni , yorum gibi etkileşimler gerçekleştireceklerdir. Güvenilir ve büyük kitlelere hitap eden takımlara , fanlara veya başka ortak ilgi alanlarına özel sayfalara girin. Buralara geri takip yaptığınıza dair yorumlar bırakın. Siz de diğer kullanıcıları takip edin. Eğer paylaşımlarınız kaliteyi yakalarsa takipçi sayınız günden güne artacaktır.

Hashtag Kullanın

instagram_hashtagHashtagler büyük kitlelere ulaşmanıza yardımcı olur. Her fotoğrafınız mutlaka içeriğine dair birkaç hashtag içersin. Fakat alakasız hashtagler başka insanların gözünde spam dışında bir anlam ifade etmeyecektir. Instagram takipçi kasma hashtagleri olarak bilinen etiketlerden uzak durun. Bunların takipçi hileleri ve alakasız geri takipleşmelerden hiçbir farkı yoktur. Çoğu zaten işe yaramayacaktır. İlk önerimizde söylediğimiz üzere siz aranılanı sunun. Fotoğrafınızda güzel bir gün batımını yakaladıysanız etiketiniz “#Follow4Follow” olmamalıdır “#SunSet #GünBatımı #Doğa #Manzara” gibi hashtagler kullanın. Bu sayede bir kişi dahi olsa sizinle ilgili bir takipçi elde edeceksiniz. Bu tavsiyeler sadece instagram için değil her sosyal medya için temel tavsiyelerdir. Eğer YouTube kanalınız varsa ve kanalınızı büyütmek istiyorsanız bir önceki YouTube Abone Arttırma Yöntemleri makalemize göz atmanızda fayda var.

Kaliteli Fotoğraflar Paylaşın

İster kendinizi isterse doğayı fotoğraflıyor olun her fotoğraf bir kalite düzeyine sahiptir. Sizi takip eden kişilerin göz zevkine ne kadar hitap ettiğiniz önemlidir. Mesela kendi fotoğrafınızı paylaştığınızı varsayalım. Sürekli aynı yüz ifadesi ile sadece kıyafetinizin değiştiği omuz yukarı bir öz çekim pozunuzu paylaşıyorsunuz. Yüz aynı, ortam aynı, ışıklandırma aynı sadece farkedilmesi dahi zor olan ufak değişiklikler mevcut. Bu tip fotoğraflar bir süre sonra iticilik oluşturacaktır.

instagram türk takipçi

Buna benzer bir örnek de instagram story üzerinde sürekli araba kokpitini paylaşan tiplerdir. Bir kere ya da nadiren bunu yapmanız doğal. Amma ve lakin her gün sizin arabanızın hız ibresini ve arkada çalan hit pop müziğini duymak isteyen bir takipçi kitleniz olduğunu sanmıyorum. Bu gibi kişiler yakın çevreniz dahil olmak üzere sizin paylaşımlarınızdan insanları soğutur. Yeni takipçiler elde etmeyi geçin elinizdekileri de kaybedersiniz. Sizin paylaştığınız story bildirimi görününce kimse tıklamaya tenezzül dahi etmeyecektir. Fotoğraflarınız ise ışık hızıyla kaydırılıp geçilecektir. Silikleşmemek için tekdüzelikten kaçınmalısınız. Farklı pozlar verdiğiniz, farklı ortamlarda bulunduğunuz fotoğrafları paylaşın. İnsanların algısında sıradan olarak yer etmez farklılık yaratırsınız.

Etkin Olun

Bu iki başlık altında incelenecek;

Diğer Hesaplar Üzerinde Etkin Olmak

Bu sizin insanların fotoğrafını ne kadar likeladığınızı , ne tür gönderilere ne sıklıkla ne hakkında yorum attığınızı tartışacağımız başlıktır. Varlığınızın belli olabilmesi için sadece hesabınızda post paylaşmanız yeterli değildir. İnsanların size etkileşim vermesini bekliyorsanız siz de onlara etkileşim sağlamalısınız. Yüksek takipçili ve güncel instagram sayfalarına, çevrenizdeki insanların fotoğraflarına, keşfette ilginizi çeken postların altına, hashtag girişi yaptığınız zaman karşınıza çıkan ilginç postlara yorumlar bırakın. Şunu da belirtmek isterim ki söyleyecek bir şeyiniz yoksa sırf ben burdayım demek için gereksiz yorumlar atmayın. Bir fotoğrafa “çok güzel” diye yorum bırakmanız manasızdır. Çünkü bir şeyin güzel olduğunu düşünüp beğeniyorsanız beğen butonuna tıklayıp bunu belirtebilirsiniz. Böyle bir yorum size hiçbir getiri sağlamayacağı gibi bazılarının gözünde komik bir profil çizmenize neden olabilir.

Kendi Hesabınızı Etkin Tutmak

Size kaliteli fotoğraflar paylaşmanızı, her gün benzer paylaşımlar atmamanızı söyledim. Şimdi isteyeceğim şey ile bu ikisi arasındaki dengeyi iyi kurmalısınız. Instagram profiliniz takipçileriniz için ölü bir profil olmamalı. Ölü profiller ayda yılda bir gelip etkileşim veren ya da çok çok nadir instagram takipçileri için paylaşım yapan hesaplardır. Hesabınızı diri tutmak adına paylaşım ve etkileşim aralığınızı sık tutun. Önceki bölümlerde uyardığımız üzere sırf hesabınız ölmesin diye gereksiz paylaşımlar yapmayın. Bunun yerine daha farklı yerlerde daha çok fotoğraf çekmeye alışın. Daha yeni pozlar vermeyi öğrenin. Farklı efektler kullanın. Fotoğraf editör programlarında kendinizi geliştirin. Başta Adobe Photoshop olmak üzere birçok foto editör mevcut. Bunlar size farklılık katıp paylaşmaya değer içerikler üretmenize yardımcı olacak. Bu sayede instagram takipçi arttırma işleminiz daha başarılı ilerleyecek.

Bu kısımdan sonraki instagram takipçi arttırma taktikleri işletme hesabı kullananlar veya instagramı ticari amaçlı kullananlar içindir.

instagram büyüme grafiği

Çekilişler Yapın

instagram takipçi arttırma Eğer instagram takipçi hilesi kullanmadan ticari hesabınızı büyütmek istiyorsanız çekiliş yapabilirsiniz. Özellik instagram ticaretine yeni başlayan hesaplar bu şekilde adını duyurabilir. Şirketinizi ya bireysel bütçenizi zorlamayacak bir şekilde çekiliş hediyeleri ayırın. Bu hediyeler sizin sattığınız ürün ile alakalı olsun ya da ürünün kendisi olsun. Birçok sosyal ağ üzerinde çekilişinizi duyurun. Sayfalara yorumlar bırakın. Takipçilerinize ve sayfanızı paylaşanlara çekiliş hakkı vaat edin. Çekilişiniz konusunda da kesinlikle dürüst davranın. İnstagram takipçi arttırma işi için ticari hesaplarda çok etkili bir yöntemdir. Onlarca hatta yüzlerce profil sizin ticari kuruluşunuzdan bahsedecek ve çevresine duyuracaktır.Çekiliş sonuçları ya da çekilişe katılmak için sayfaya girenler paylaşımlarınızı görecektir. Bu şekilde satışlarınız ve popülariteniz artacaktır. Instagram popüler olmak makalelerinde harcayacağınız zamanı işletme profilinize harcarsınız.Başlangıçta yapacağınız maddi fedakarlık popüler olduktan sonra size fazlasıyla kazanç sağlayacak.

Sponsor Olun

instagram-sponsorTicari hesaplar için bir diğer yöntem ise büyük sayfaların sponsorluğunu yapmaktır. Futbolcuların formalarının üzerindeki reklamlar ne ifade ediyorsa bu da tam olarak onu ifade eder. Sponsor olmanız size takipçi getirecek hem de adınıza aşinalık sağlanmasına yardımcı olacaktır. Bazı araştırmalar gösteriyor ki insanlar bir ürün almak için ani kararlar vermek istediklerinde araştırma yapmış olmasalar dahi en çok duydukları ve bilinçaltlarına yerleşmiş olan markayı seçerler. Siz bir Adidas kadar ünlü bir marka olmayabilirsiniz. Fakat sponsor reklamlarınız sayesinde birçok kişi gün içerisinde defalarca sizin kuruluş isminize denk gelecektir. Farkında dahi olmadan bilinçaltına işlenen bu ad tercihlerinde müşterileri size yönlendirecektir. Sponsor olurken dikkat etmeniz gereken en önemli faktörler şunlardır ;

  • Sponsoru olacağınız sayfa sizin içeriğinizle ne kadar alakalı
  • Sponsoru olacağınız sayfa kaç kişiye hitap ediyor, aktif mi, güvenilir mi ?

Bu kriterleri de göz önünde bulundurarak büyük sayfalar ile iletişime geçin. Unutmayın risk almadan büyüyemezsiniz. Başta bazı harcamaları gözden çıkarıp sonrasında gelir elde edeceksiniz. Kazanmak risk işidir. Bu gibi yöntemler instagram takipçi arttırma sitelerine para saçmaktan çok daha mantıklıdır.

Temel hatlarıyla kişisel instagram hesabınızın takipçi sayısını nasıl arttıracağınıza değindik. Aynı zamanda bu anlatımı ticari instagram hesapları için tüyolar vererek zengileştirdik. Umarım bu bilgiler ışığında siz de emeklerinizin karşılığını alır ve yakın zamanda büyük kitlelere ulaşırsınız. Bol takipçili haftalar !