Work and Travel Ücretleri ve Bilinmesi Gerekenler

tarafından
39

work and travel ücretleri

Work and Travel Nedir? 

Work and travel nedir? work and travel ücretleri nelerdir bu yazımızda size work and travel hakkında detaylı bir bilgi sunacağız. Work and Travel programını kısaca özetlemek gerekirse gideceğiniz yer de çalışıyorsunuz ve kazandığınız para ile de geziyorsunuz program oldukça basit aslında. Bunun için üniversite öğrencisi olma şartı bulunmaktadır ve hemen hadi yapayım denilecek bir program değildir.

Work and Travel Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Work and travel programında en önemli şeylerden birisi programa kiminle gideceğinize karar vermenizdir. Programa arkadaşlarınız ile katılmanız pek mümkün fakat herkes sizinle aynı kafa yapısına sahip olmadığından yalnız da gidebilirsiniz. Yalnız gitmekten kesinlikle çekinmemelisiniz. Sizin gibi birçok kişi work and travel programına yalnız katılmaktadır.

Ayrıca work and travel’a ne zaman gideceğinize de önceden karar vermeniz gerekmektedir. Hemen kalkalım hadi gidelim yapmanız imkanız olduğundan bu sürece 3 ay kadar önceden karar vermeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır. Ayrıca iyi bir araştırma yapmalı ve work and travel ücretleri bu bağlamda sizin için önem arz etmektedir.

work and travel nedir

Work and travel programı için gideceğiniz firma da oldukça önem taşımaktadır. Bu firmalar olmadan work and travel programına katılmanız imkansızdır. Gideceğiniz ülke de iyi bağlantılara sahip ve iş seçenekleri çok olan bir firmayla anlaşmanız faydalı olacaktır. Ayrıca firmaların work and travel ücretleri de gözden geçirilmeli ve bütçenize uygun firma ile anlaşmanız faydalı olabilir.

Work and travel programında gideceğiniz işi de detaylı bir biçimde araştırmanızın faydalı olabileceğini belirtmek gerekiyor. Her işi yapamayacağınız gibi yatkın olduğunuz işi yapmanız da önemli bir adım olacaktır. Work and travel ücretleri yapacağınız işten kazanacağınız para ile de karşılanabilmektedir. Fakat programa katılmadan önce cebinizden belirli bir miktar para yaklaşık olarak 2000 – 3000 dolar civarında çıkacaktır.

Work and travel programına başlamadan önce öğrenmeniz gereken adımlardan biri de kendi uçak biletinizi nasıl alabileceğinizdir. Programa başvurunuz ile vize vb. problemleri danışman şirketiniz halledecektir. Bunun yanı sıra pahalı olan uçak biletini nasıl ucuza alabileceğinizi de öğrenmeniz gerekiyor ve detaylı bir araştırma yapmalı tüm uçak firmalarını detaylıca incelemeli ve uygun fiyatlı uçak biletini almanız gerekmektedir.

Work and travel programına katılımınız sonrasında gideceğiniz şehri de iyice araştırmalı ve gerekli notları almalısınız. Bunun bir başka faydası da work and travel ücretleri konusunda görülecektir. Bu sayede work and travel ücretleri aşağıya çekilecektir.

Bunun yanı sıra gideceğiniz ülkenin kültürünü de araştırmalısınız. O ülkenin kültürü, atmosferi, tarihi, dokusu, toplumun yaşam biçimi ve toplumsal sorunlar hakkında bilgi sahibi olmanız ve detaylıca öğrenmeniz o ülke deki yaşamınızı kolaylaştıracaktır. Kulaktan dolma bilgilere itibar etmeden güzelce araştırıp öğrenmelisiniz.

Work and Travel Ücretleri (Güncel)

Work and travel ücretleri birçok avantajlarla doludur. Bunlardan bahsetmek gerekirse ortalama  bir work and travel programının ücretleri 1800 ile 2500 dolar arasında değişmektedir. Eğer gruplar halinde katılım sağlanırsa iki ile dört kişilik gruplarda elli ile yüz dolar, beş ile dokuz kişilik gruplarda yetmiş beş ile yüz elli dolar, on kişilik gruplarda ise yüz ile iki yüz dolar arasında indirim imkanına sahip olabilirsiniz.

work and travel başvuru

Work and travel programına dahil olmayan ücretler ise; vize ücreti, SEVIS ücreti, Pasaport defter ücreti, yurt dışı çıkış harcı ve uçak biletinden oluşmaktadır. Uçak biletleri ise gidilecek olan şehire göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca gideceğiniz şehre ve kendi harcamalarınıza göre yanınıza belirli bir miktar harçlık almanız da fayda var. Bu program ile önce çalışacak daha sonra gezeceksiniz. Ayrıca üniversite öğrencisi değilseniz bu programa katılamazsınız.

Üniversite hayatına yeni adım atacaksanız yahut yurt dışında üniversite deneyimi yaşamak istiyorsanız size bir önerimiz var. Hem de ücretsiz olarak bu hayale yaklaşmanız mümkün. Bu konu hakkında yazmış olduğumuz Yurt Dışında Ücretsiz Üniversite Okuyabileceğiniz 8 Ülke başlıklı makalede detaylı bilgi edinebilirsiniz.