YouTube Abone Arttırma Yöntemleri

tarafından
50

youtube abone hilesi

YouTube kanalınızın kaç kişilik bir kitleye hitap ettiğini abone sayınız gösterir. YouTube abone botu gibi geçersiz ve Google tarafından kanalınızın sınırlandırılmasına neden olabilecek yapay yollardan kaçınarak abone kazanmanız gerekmektedir. YouTube abone hilesi de uzak durulması gereken bir diğer uygulamadır. Bot ya da hile, adına ne denirse densin organik yollardan elde edilmemiş bir kitle sadece koca bir çöptür. Yediden yetmişe herkesin ilgisini çeken ve merakını törpüleyen YouTube izlenme arttırma ile para kazanma da ayrı bir konudur. YouTube organik izlenme hilesi , YouTube organik abone botu gibi palavralara da kesinlikle itibar etmeyiniz. Otomatik gerçekleşen bir işlem size nasıl organik bir getiri de bulunabilir ? Biz sizler için YouTube kanalı büyütme rehberimizde gerçek bir kitleye nasıl hitap edebileceğinizden bahsettik.

YouTube Kanalları Nasıl Büyüyor ?

youtube sınırsız aboneEnes Batur başta olmak üzere Türkiye’de abone sayısı milyonları aşan onlarca YouTuber var. Peki bu insanlar bu konumlara nasıl geldiler ? Bu iş için para mı harcadılar ? YouTube 1 milyon abone hilesi gibi yöntemlere mi başvurdular ? Yoksa sadece yaptıkları işlerde ilklerden olup gerçekten izleyici kitlesinin istediği içerikleri mi ortaya koydular ? Tabi ki sonuncusuydu. Evet büyük kitlelere ulaşmış kanallar arasında özgün olmadığı halde şans eseri bir kitle tutturmuş sırf kar amacı güden kanallar mevcut. Fakat bu kişiler sadece kitlelere ulaşıyor ve onlardan hakaret boyutuna varacak eleştiriler alıp birçoğunu zaten zamanla kaybediyor. Bu nedenle eğer büyük bir YouTube girişimcisi olmak istiyorsanız ilk hedefiniz insanlara istediklerini vermek olacak. Onların arayıp bulamadığını üreteceksiniz. Bunu yaparken de amacınız gerçekten onlara fayda sağlamak olmalı. Sırf reklam almak için 10 dakika tutulmaya çalışılmış uzun ama içi boş bir video size sadece kısa vadede kazanç sağlatır.

İşte büyük YouTube kanalı sahipleri daha ilk yaygınlaşmaya başladığı günden itibaren kanallarında bunlara dikkat ettiler. Böylece yüzlerden binlere binlerden milyonlara kadar hitap gücü elde ettiler. Televizyon kanallarından daha çok insanı yönlendirebiliyorlar.

Youtube Abone Kasma Rehberi

youtube abone arttırmaBelki bir gün siz de bir Logan Paul olabilirsiniz ha ? Biliyorum hepiniz hayal ettiniz Paul’un veya bir başka ünlünün yerinde olmayı.Onların yerinde olsaydınız ne yapacağınızı da düşündünüz. Tarih boyunca hep böyle olmuştur. İnsan elinde olmayanı ister, hep ister daha da ister. İnsanın fıtratında sonsuz bir arzu vardır. En üst seviyede olan bile bir şeylerin eksikliğinden yakınır. Siz de içinde bulunduğunuz hayatın dışına kendinizi atıp toplumda farklı bir yer edinmek istiyorsunuz. En kolay eriştiğiniz ağ ise internet. En popüleri de YouTube. Bunlar mevcutken YouTuber olmak fikri çok da garipsenir bir durum değil. Elinizdekilerle tatmin olmasını bilir ve ilerleme azminizden de ödün vermezseniz siz de bir gün hayal ettiğiniz yerlere yaklaşabilirsiniz. Rehberimizin YouTube abone kasma yolunda sizlere yardımcı olması dileğiyle.

Sosyal Medya Kullanımı

youtube izlenme hilesiYouTube’da bir sosyal medya platformu olmasına karşın diğer sosyal medya hesaplarınızın desteği sayesinde daha da etkin hale gelebilir. Mesela instagram kullanıyorsunuz ve instagram üzerinde yakın çevrenizden sizi takip eden sadık bir kitleniz var. Bu kişiler sizin kanalınızla ilgili bir bilgi ile karşılaştıklarında mutlaka kanalınıza göz gezdireceklerdir. Kaç kişinin ilgisini çekeceğini ise bilemezsiniz. Hiçbir platformda yeni kanalıma abone olur musunuz gibi cümleler kurup taleplerde bulunmayın. Bazı insanlar hatırınızı kırmayıp abone oldular diyelim. Kaçı sizin aktif takipçiniz olacak ? Unutmayın 10 kişinin öylesine size abone olmasındansa 1 kişinin gerçekten memnuniyeti karşılığında abone olması daha iyidir.

Yakın çevreniz dışında sosyal medya üzerinden kimlere erişim sağlayabileceğinizi biraz daha derinden anlayalım. Tamamen örnek olarak verecek olursak kanalınızın konusu “Dalgıç Kıyafetleri İncelemesi” olsun. Bu konuyu seçen bir kişi video çekiyor olmalı ve dalgıç kıyafetlerine dair videolar çeken kişinin de bu alana ilgisi olmalıdır. Öyleyse facebook grupları , google plus grupları ve onlarca foruma kayıt olabilir. Bu forumların ve grupların konusu dalgıçlık, dalgıç kıyafeti gibi sizin kanalınızın konusunu çağrıştıran konular olmalı. Siz de grup üzerinde gerçekten zaman geçirmeli ve orada bulunan diğer üyeler ile bilgi paylaşımı yapmalısınız. Hem hobinizle ilgili kendinizi geliştirip hem de sizinle ortak hobilere sahip insanlar tanımış olacaksınız.Grup üzerinde saygınlığınız arttıkça da kanalınızı paylaşabilirsiniz. Samimi bir kitle de oradan kazanırsınız.

Gördüğünüz üzere sosyal medya çok güçlü ve bu gibi birçok örnek çoğaltılabilir. Etkin bir sosyal medya kullanımı YouTube abone arttırma için etkili bir yöntemdir.

Doğru Konu Seçimi

youtube hileleriKanalınızın konusu sizin gerçekten yetenekli olduğunuz bir alan olmalıdır. Komedi üzerine , vine üzerine bir kanal açabilirsiniz. Fakat gerçekten üretken yapılı ve toplumun esprili yanlarını görebilen bir insan değilseniz kanalınız ilerlemeyecektir. Sadece bu konuda içerik üreten büyük kanalların küçük birer yavrusu gibi onların yaptıklarını anımsatan videolarınız olur. Onlar kadar da profesyonel ve doğal olmadığınız için komik bir duruma düşersiniz. Siz kendiniz olmaktan hiçbir yerde vazgeçmemelisiniz. Potansiyel izleyici oranı yüksek diye hiç tecrübeniz olmayan ya da yatkın olmadığınız bir kategoride yayıncılık yapsanız bile emin olup o potansiyel kitleden faydalanamazsınız. Bunun yerine talebin düşük olduğu ama sizin daha verimli ve doğal içerik üretebileceğiniz alan seçimi youtube abone kasma için oldukça faydalı olacaktır.

Özgünlük

youtube izlenme alan videolarKendi kategoriniz içerisinde hem özgün hem de güncel olmalısınız. Şimdi iki kavramı da YouTube abone hilesi için ayrı ayrı tanımlayalım. Özgünlük daha önce medyaya sürülmemiş tamamen size ait olan bir içerik üretmenizdir. Devrimizde bu çok zor olsa da şöyle bir yol izleyebilirsiniz ; daha önce internet ya da youtube üzerinde bulunan fakat çok karmaşık bilgiler içeren bir konu seçin. Bu konu sizin anlayıp analiz edebilecek düzeyde olduğunuz bir konu olsun. Yani siz deneyimleriniz sayesinde o içerikten faydalanabiliyorsunuz fakat herkesin faydalanabileceği düzeyde hazırlanmamış ya da kalitesiz hazırlanmış. İşte siz o içeriği basitleştirin aşamalı hale getirin anlaşılabilirlik kazandırın. Ya da kaliteli bir versiyonunu üretin. Bu da bir çeşit özgünlüktür. Özgünlük konuya özgü bir kavram değildir. Siz de o konu hakkındaki “ilk video” değil ama “ilk kaliteli video” olursunuz.

Kim bilir o içeriği sizin kalite düzeyinizde ve yalın anlatımınızda arayan kaç abone vardır ? Youtube abone botu gibi yöntemlerden bile daha hızlı şekilde abone kazanmak mümkün. Çünkü siz onlara aradıklarını verdiniz. Minnet göstergesi olarak size abone olacaklar , yorum yaparak sizinle etkileşime geçeceklerdir. Abone olmalarının en büyük sebebi ise onlar için önemli olan başka bir özgün video paylaşma olasılığınızdır.

Güncellik

en iyi youtube kanalıPeki güncel youtube kanalı nasıl kurulur ? Güncel olma kavramı da ayrı bir önem arz etmektedir. Şöyle izah edebiliriz ; özgün bir konu ya da içerik fikri aklınıza geldi. İnternet üzerinde bütün araştırmalarınızı tamamladınız ve bu konuya dair yeterli içerik olmadığını fark ettiniz. “Hemen harekete koyulun ve video çekin!” dememi beklemeyin. Belki de o kategoride fazla kaynak bulunmama sebebi buna talep olmaması olabilir. Basit ve ilkokul düzeyinde örnek verelim. Televizyon herkesin evinde bulunan bir cihaz. Peki siz google üzerinde “nasıl televizyon açılır” şeklinde bir arama yapsanız tam manasıyla kaç içeriğe ulaşabilirsiniz ? Sizce bu özgün bir fikir mi yoksa gereksiz bir fikir mi ? İşte güncellik budur. Belki de televizyonun nasıl açılacağı ilk icat edildiği yıllarda merak konusuydu. Ama artık değil. Çünkü güncel bir mesele değil. Siz de özgün video nasıl çekilir diyenlerdenseniz güncel olmayı unutmayın.

Kanalıma haftada kaç video atmalıyım ? Bu sorunun cevabı ise sizde. Bir kanal açıp iki ayda bir video atmanız akıl karı değil. Lakin sırf video atmış olmak için her hafta bir video atmanız da doğru değil. Yol haritanızı çizin ve elinizde insanlarla paylaşabileceğiniz neler olduğunu yazın. Fikirlerinizi derleyin. Bunlarla ilgili kaç tane kaç dakikalık video çekebileceğinizi hesaplayın. Tüm bunların sonucunda kendinize bir video atma sıklığı belirleyin ve çok uzun olmamak kaydıyla o sıklıkta paylaşım yapın.

Sonuç

youtube abone sayacı sitesiYukarıdaki adımları doğru bir biçimde takip ederseniz zaman içerisinde siz de kendi kitlenizi oluşturacaksınız. Bu süreç sizin sabrınıza ve kar amacı gütmeyen çalışmalar konusunda gösterdiğiniz çabaya bağlıdır. Unutmayın herkes böyle başladı. Milyonlara gitmeden önce onlardan yüzlerden geçmeyen kanal sahibi yok. Onlar da sizler gibi birer insan. Hiçbiri youtube abone botu , youtube sınırsız abone kasma , youtube 1000 abone hilesi gibi yöntemlerle buralara gelmediler. Hepsi belli başlı emeklerinin karşılığı olarak bugünkü konumlarını elde ettiler. Sabır, azim ve emek sonucunda zaman size de emeklerinizin karşılığını verecek. Bol aboneli günler dilerim !